Kolejne dynamiczne wzrosty na złocie

Patrząc z punktu widzenia „złotówek”, po raz pierwszy w historii cena za uncję złotego kruszcu wynosi 6 tys. złotych. Stąd też wielu inwestorów, widząc spore możliwości zarobku lokuje swoje pieniądze w funduszach inwestujących w złoto. Co ważne te fundusze w stosunku do innych tym podobnych instrumentów, wzrosły w naszym kraju o 8,8 %

Inne kraje też są „zajęte” kupowaniem złota. Tylko w sierpniu 2019 roku do amerykańskich funduszy napłynął kapitał opiewający na zakup 101,9 ton złota. Jest to zdecydowany wzrost popytu na to aktywo, ponieważ na przełomie 2015/2016 roku zainteresowanie nim było najmniejsze od lat.

Inwestowanie w złoto przyniesie profity w długim horyzoncie, gdyż luźna polityka pieniężna wiodących banków centralnych oraz wzrost popularności walut cyfrowych zwiększą popyt na „prawdziwie twarde aktywa”, powiedział weteran inwestowania Mark Mobius w Bloomberg TV.

Eksperci od złota radzą, aby złoto kupować bez względu na cenę, a głównym powodem ma być stale rosnąca podaż pieniądza.

Uważa się że banki centralne będą stale drukowały pieniądze w bardzo szybkim tempie. Wiele osób uważa także że fizyczne złoto powinno stanowić około 10-proc. ich portfela.

Jesteś już w posiadaniu swojego „złotego portfela?

 
 

Wiesław Moroz

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Informacje zawarte na blogu wieslawmoroz.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
Dlaczego warto inwestować w złoto, właśnie teraz!

Zamknij