Jak zabezpieczyć stronę na WordPress przed wirusami?

 

System zarządzania treścią WordPress jest najpopularniejszym CMSem na świecie. Ilość wirusów, które powstają każdego dnia jest przeogromna, więc łatwo narazić się na infekcję. Jeśli zabezpieczenia naszego serwisu nie są wystarczające istnieje spore ryzyko włamania lub zarażenia wirusem. Wszelkie infekcje wpływają także bardzo niekorzystnie na pozycjonowanie. Poniżej przestawiamy sprawdzone sposoby na zabezpieczenie serwisu.

Wybierz bezpieczny hosting

Ważne, żeby nasza strona była umiejscowiona na dobrym hostingu. Dobrze jeśli ma ochronę przeciwko atakom DDoS, obsługę najnowszej wersji PHP 7 oraz włączoną obsługę konfiguracji php w tym mod_rewrite. Dobrym znakiem jest także automatyczne robienie kopii zapasowych plików oraz bazy danych. Przy wyborze hostingu warto zainteresować się porównaniami firm hostingowych oraz wybór takiej, która dostosowana jest pod silnik WordPress.Rób backupy!

Ludzie dzielą się na dwie grupy. Osoby, które robią kopie bezpieczeństwa oraz takie, które dopiero zaczną je robić. Automatyczne kopie zapasowe mają niebagatelne znaczenie w bezpieczeństwie stron. Warto je robić na bieżąco, a najlepiej automatycznie i przechowywać na zewnętrznym serwerze lub w chmurze. Pozwoli to szybko stanąć na nogi po niechcianym ataku.

Usuń nieużywane szablony

Bardzo często zdarza się, że standardowe szablony wordpressa są przyczyną włamań. Jeśli ich nie używasz to po prostu usuń foldery w których się znajdują wraz z zawartością (wp-content/themes/[nazwaszablonu]). Mowa o szablonach typu Twenty Seventeen, Twenty Sixteen itd……..

 


Wiesław Moroz

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Informacje zawarte na blogu wieslawmoroz.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
Firma Tiberius Group AG z siedzibą w Szwajcarii zamierza wprowadzić kryptowalutę wspieraną przez metale

Zamknij