Bardzo króciutko przedstawiona „esencja” budowy zespołu w marketingu online.

Dlaczego chcę Ci przedstawić to video?

Odpowiedź masz w pierwszym zdaniu tego wpisu.

Esencja

…a wiec „wytwór” naszych działań który jest łańcuchem reakcji poruszający procesy biznesowe naszych klientów.

W szybkim tłumaczeniu.

Budując grupę, zespół, strukturę – „marketing” musisz mieć w sobie. Musisz go czuć, musisz wiedzieć jak go przekazać.

To nie kwestia szybkiej kasy. To model do budowy długotrwałej relacji z partnerami biznesowymi. Prowadzenie ich od „startu” do „mety”. To przekaz wiedzy w sposób prosty, rzeczowy, nieskomplikowany bez technicznych – marketingowych zajawek. W pracy marketera nie powinniśmy również myśleć tylko o sobie. Warto skupiać się na naszych biznesowych kontaktach oraz spełniać ich oczekiwania. Jeżeli mają problem – to jest to również nasz problemem. Powinniśmy zawsze pomóc im go rozwiązać.

W swoich działaniach online miałem częste przypadki kontaktu osób które nigdy ze mną nie współpracowały w żadnych z projektów które prowadziłem w sieci. W każdym przypadku starałem się im pomóc, wyjaśnić i ukierunkować, dać konkretne materiały, prezentacje, videa, postery o ile miałem taką możliwość.

Pewnie zadasz pytanie …

„Po co to robiłeś, nie znałeś tego kogoś, nie był w Twojej strukturze, był w grupie innej osoby, nie miałeś z tego korzyści, traciłeś swój czas”

Otóż nie.

Swój czas lokowałem bardzo dobrze i o żadnych stratach mowy tu nie ma. Osoby którym pomogłem często potem pytały o projekty w których ja pracowałem. Chciały nawiązać jeszcze bliższe relacje ponieważ wiedziały że zawsze im pomogę. Dam im odpowiednią wiedzę oraz wszystko to co potrzebne aby dany projekt lub firmę poznać od przysłowiowej „podszewki”. Warto pomagać każdemu ponieważ to dobro wraca – wcześniej czy później.

Poniżej bardzo króciutkie a zarazem treściwe video Sławka Lutera. Kilka słów – a jakże znaczących i mogących pomóc również Tobie w budowie Twojego Zespołu, Teamu a wiec Grupy z którą w przyszłości będziesz współpracował lub współpracowała.

 

 

Servaq PIM

Kategorie: Video Blog

Wiesław Moroz

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Informacje zawarte na blogu wieslawmoroz.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
Nowa platforma Blockchain która umożliwia wymianę złota na kryptowaluty

Zamknij