Relacja między kursem złota i Bitcoin’a (określanego mianem „cyfrowego złota”) wydaje się być niepodważalna. Wiele badań wskazuje na silną, ujemną korelację między tymi zmiennymi (ok. -0,84). Jednak, jak powszechnie wiadomo, nawet najsilniejsza korelacja nie musi oznaczać zależności przyczynowo-skutkowej. Przykład: większość heroinistów, przed wzięciem pierwszej dawki, piło mleko. Czy oznacza to, że picie mleka prowadzi do uzależnienia od heroiny? W tym wypadku, wydaje się jednakże, że zależność istnieje. Na ten temat wypowiedział się Jan Van Eck.

W wywiadzie udzielonym dla CNBC (opublikowanym 26 stycznia 2019 r.) Jan Van Eck, CEO Van Eck Associates, zasugerował, że inwestorzy odchodzą od inwestycji w Bitcoin’a na rzecz złota. Według niego, Bitcoin „przejął” część popytu na złoto w 2017 roku, ze względu na jego potencjalną rentowność. Następnie dodał:

Co ciekawe, przeprowadziliśmy właśnie sondaż wśród 4 tysięcy bitcoin’owych inwestorów i zapytaliśmy o ich „numer jeden” jeśli chodzi o inwestycje w 2019 r. Jest to złoto. Wychodzi na to, że złoto traciło na zainteresowaniu BTC, a teraz tendencja jest odwrotna.

W tym samym wywiadzie, podczas rozmowy na temat exchange-traded funds (ETF’s) opartych na Bitcoin’ie, Tim Seymour, założyciel i dyrektor inwestycyjny Seymour Asset Management, poddał w wątpliwość funkcję BTC jako środka przechowywania wartości.

 
 

Nie tylko z powodu utraty całej płynności omawianego przedmiotu inwestycyjnego, ale także przewartościowania technologii blockchain, ciężko jest [nazwać BTC] środkiem teuzaryzacji. A to jest teza, którą coraz częściej słyszymy. Złoto jest środkiem przechowywania wartości i nie ma co do tego żadnych wątpliwości.Wiesław Moroz

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Informacje zawarte na blogu wieslawmoroz.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
Kochaj porażki w drodze do swojego sukcesu!

Zamknij