40% Chińczyków chce mieć bitcoina

Dobre i zaskakujące wiadomości dotarły do nas z Chin. Władze tego państwa o korzeniach sięgających starożytności są przychylne technologii blockchain, choć jednocześnie niespecjalnie chcą otwierać się na samego bitcoina. Inaczej uważają jednak ich obywatele. Aż 40% Chińczyków chce w przyszłości zainwestować w kryptowaluty!

Ankietę przeprowadził magazyn 8btc. Inne dane nie są już jednak tak optymistyczne. Ponad połowa respondentów kojarzyła takie pojęcia jak: kryptowaluta, cyfrowa waluta czy bitcoin. Z drugiej strony aż 63 procent jest zdania, że kryptowaluty są zbędne. Pokazuje to więc, że skoro Chińczyków podchodzi do bitcoina czysto spekulacyjnie.

 
DOMENYTV
 

Masowe kradzieże kryptowalut

To się chyba nigdy nie skończy! W minionym tygodniu hakerzy ukradli ponad 200 btc za pomocą portfela Electrum. Popularny krypto-wallet jest bardzo wygodny w działaniu i obsłudze, ponieważ nie wymaga ściągania całego blockchaina przy starcie.

 
Złoto Tanio i Wygodnie
 

Zamiast tego serwery zdalnie udostępniają użytkownikom sieć bloków. Niestety kilka dni temu do sieci Electrum hakerzy dodali zainfekowane serwery. Efekt? Gdy jakiś użytkownik chciał dokonać przesyłu środków ze swojego portfela, otrzymywał wiadomość z prośbą o aktualizację aplikacji portfela. Po jej zainstalowaniu “apka” prosiła go o podanie kodu uwierzytelniającego. Po jego otrzymaniu hakerzy mogli już ukraść środki.Wiesław Moroz

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Informacje zawarte na blogu wieslawmoroz.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
Kilka moich przemyśleń. Stosuj z rozwagą – dają natychmiastowe efekty!

Zamknij