U Nas w kwestii opodatkowania, jak zwykle. A jak to wygląda w innych krajach?

Białoruś : do 2023 r. Nie będą pobierane żadne podatki od zysków kapitałowych od kryptowalut.
Niemcy : Zero procent podatku od zysków kryptograficznych, jeśli jest przechowywany przez ponad rok.
Malta : Obecnie nie ma podatku od zysków kapitałowych od krypt. Malta, członek Unii Europejskiej, jest dobrze rozwiniętą morską parą podatkową.
Panama : Bez podatku od kryptografii (lub innych form zysków kapitałowych) dla zysków pozyskanych poza Panama. Ten raj podatkowy w Ameryce Środkowej oferuje również wiele sposobów na uzyskanie statusu stałego rezydenta.
Peru : Ten rozwijający się kraj obniżył ostatnio swoją stawkę podatku od zysków kapitałowych do 5 procent, co jest jednym z najniższych wskaźników w Ameryce Południowej. Stawka ta dotyczy zarówno mieszkańców, jak i nierezydentów.
Portugalia : Obecnie nie ma podatku od zysków kapitałowych, chyba że zajmujesz się handlem kryptograficznym w pełnym wymiarze godzin.
Singapur : Oferuje zerową stawkę podatku od zysków kapitałowych, dotyczy to również zysków kryptograficznych.
Francja : obniżyła swój podatek od zysków kapitałowych od krypto z 45 procent do 19 procent w kwietniu 2018 roku.

 
 Wiesław Moroz

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Informacje zawarte na blogu wieslawmoroz.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
Zdrowe czy niezdrowe ale są pyszne. Naleśniki! Jak je szybko przygotować i nie brudzić

Zamknij