Od początku roku możemy zaobserwować ciągły wzrost notowań złota. Głównym powodem jest obniżka przez Rezerwy Federalne stóp procentowych, które z kolei mają posłużyć zwalczeniu spowolnienia wzrostu gospodarczego w USA. Eksperci z BNP Paribas zapowiadają w związku z tym, wzrost kursu złota powyżej 1600 $ za uncję.

BNP Paribas podnosi prognozy cen złota

Oczekujemy, że Fed zdecyduje się na łącznie cztery obniżki o 25 punktów bazowych każda, między wrześniem, a czerwcem 2020 r. Gdy nominalne stopy zwrotu spadną wraz z każdą obniżką, realne stopy będą się zmieniać i pozostaną na ujemnym poziomie, podnosząc atrakcyjność posiadania złota – powiedział Harry Tchilinguirian, szef badań towarowych.

Prawdopodobnie FED w dniach 17-18 września 2019 r. ponownie obniży koszty finansowania zewnętrznego a w związku z tym inwestorzy giełdowi zwiększają swoje udziały w złotym kruszcu.

 
Złoto Tanio i Wygodnie
 

Okoliczności sprzyjają jak widzimy dalszemu wzrostowi złota.

— To, że niedawno zobaczyliśmy 1500 USD za uncję, nie oznacza, że zaraz nie zobaczymy 1600 USD. Jeśli środowisko będzie sprzyjające, to górnej granicy wzrostu kursu absolutnie nie da się określić — mówi Rafał Sadoch, analityk mBanku

Co sprzyja jeszcze dla złota?

Są to zdecydowanie obawy o brexit oraz polityka banków centralnych. Jak łatwo także zauważyć, kurs złota ma tendencję wzrostową, przy jednoczesnym wzmocnieniu amerykańskiego dolara. Według wszelkich reguł, takie działanie powinno wywołać odwrotne skutki. Z drugiej strony, wystąpienie takiego zjawiska dodatkowo wskazuje na siłę złota.


Wiesław Moroz

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Informacje zawarte na blogu wieslawmoroz.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
W biznesie nie używam słowa „stabilny” i na „lata”

Zamknij