Jak mieć więcej energii do działania w pracy i poza nią? Dr Sudip Bose, profesor na Wydziale Medycyny Rodzinnej i Społecznej w Texas Tech University Health Sciences Center, ma kilka prostych rad.

Bose, pracujący jako lekarz na szpitalnym oddziale ratunkowym, stawia m.in. na aktywność fizyczną, przebywanie w miejscach z dobrym oświetleniem, skupia się wyłącznie na wykonywanym postawionych zadań. Szczegółami swoich spostrzeżeń podzielił się z czytelnikami amerykańskiego Business Insidera.Miej zawsze cel i skup się na nim

Brak snu i zmęczenie wpływa na to, że człowiek jest bardziej podatny na podejmowanie złych decyzji i popełnianie błędów. Zmęczenie wpływa na łatwość się rozpraszania, a człowiek zaczyna robić rzeczy, które są nieproduktywne (marnowanie czasu w internecie czy przed telewizorem), spożywa niezdrowe produkty.

Posiadanie jasnego celu i ustalony czas na jego wykonanie, zmusza cię do skupienia się i produkowania energii – pisze Bose.

Bądź aktywny fizycznie i czasami utnij sobie drzemkę

Ekspert amerykańskiego Business Insidera twierdzi, że najlepszym sposobem na zwalczenie zmęczenia jest aktywność fizyczna. Rozciąga się, chodzi energicznie lub robi kilka pompek. Dzięki temu krew zaczyna krążyć szybciej.

Dobrą radą jest też ucięcie krótkiej drzemki, trwającej od 10 do 20 minut. Nie należy jednak spać dłużej, bo wtedy zapada się w głęboki sen. Po obudzeniu człowiek czuje się oszołomiony.Wiesław Moroz

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Informacje zawarte na blogu wieslawmoroz.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
Potęga budowania zespołów w marketingu sieciowym

Zamknij