Teoretycznie temat dla niektórych może wydawać się banalny, ale jakże w naszym życiu ważny.

Czyż nie chcemy być przez kogoś (najlepiej przez wszystkich) osobą docenianą, taką na której wzorują się inni, biorą przykład, naśladują?

Z pewnością nam na tym zależy. Wtedy stajemy się pewniejsi swoich działań, łatwiej nam się komunikować z innymi osobami a co za tym idzie wartość nas samych – po prostu rośnie.

Na temat własnej wartości mamy wiele pozycji książkowych w bibliotekach stacjonarnych, a także elektronicznych online. Ktoś je pisze – a ktoś je też czyta. Jest na nie zapotrzebowanie ponieważ większość nie wie jak się dowartościowywać, nie wiej jak się „napędzać” oraz jak..motywować.

Co więc tak naprawdę daje nam poczucie własnej wartości?

Co się dzieje kiedy nam jej brakuje?

Jak ją budować w sobie oraz w innych?

Przede wszystkim trzeba być PROAKTYWNYM. Zazwyczaj w życiu wolimy wszystko „zwalić” na kogoś lub na coś. Osoba proaktywna jest tego przeciwieństwem a więc jest jednostką która w 100% jest odpowiedzialna za swoje życie i dokonywane w nim wybory. Każdy z nas powinien też wziąć pod uwagę że składa się z czterech podstawowych elementów które muszą mieć swoją spójność oraz harmonię. Są nimi nasze ciało, umysł, duch i emocje. Musimy o nie dbać, pielęgnować, podsycać, budować oraz rozwijać. Można o nie zadbać budując dobre relacje ze znajomymi, pracując nad hartem ducha, nad własnym rozwojem intelektualnym czy też budując swoją masę mięśniową na siłowni aby mieć fajne, jędrne ciało.

Wszystko to ma swój związek z tym, że nasze poczucie wartości ciągle wzrasta.

Przedstawienie tematu którym opisałem ten wpis znajdziesz w 53 minutach video Szkolenia.TV które poprowadziła Pani Iwona Majewska – Opiełka.

Serdecznie zapraszam do obejrzenia.

 

Kategorie: Video Blog

Wiesław Moroz

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Informacje zawarte na blogu wieslawmoroz.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
Współpracuj
Zamknij