Ostatnie, główne wydarzenie na rynku finansowym czyli spotkaniu FOMC – Federalnego Komitetu ds. Otwartego Rynku, skupiło na sobie uwagę osób inwestujących w złoto, biznesmenów oraz analityków.

Wielu z nich uważa że decyzje które na spotkaniu zapadną, będą miały duży wpływ na globalną gospodarkę oraz cenę złotego kruszczu.

Duży wpływ na rynek finansowy oraz gospodarczy ma System Rezerwy Federalnej znany jako FED, jest niezależną agencją działającą jako centralny bank Stanów Zjednoczonych. FED w dużej mierze reguluje procesy gospodarcze zmieniając podstawową stopę procentową. Podwyżka stóp zazwyczaj dla złota jest czynnikiem ujemnym. Jeśli kurs spadnie, złoto wykazuje pozytywny trend, umacniając się na tle słabnącego dolara. Stopa procentowa w USA wpływa nie tylko na cenę rynkową dolara, ale także na inne waluty, akcje, metale szlachetne i inne aktywa. Nawet pogłoski i prognozy analityków dotyczące nadchodzących decyzji Fed wywołują zmiany na globalnym rynku.

Jak powyższa sytuacja może wpłynąć na złoto?

Brak podniesienia stóp procentowych (decyzja Fed) jest dobrym znakiem dla złota. Dodatkowo przed samym spotkaniem, cena złota w szybki sposób wzrosła. Takie wiadomości i informacje mogą mieć bardzo pozytywny wpływ na dynamikę cen złota.

 
 

Wiesław Moroz

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Informacje zawarte na blogu wieslawmoroz.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
Kochaj porażki w drodze do swojego sukcesu!

Zamknij