Codziennie „karmimy” się negatywnymi lub pozytywnymi emocjami. Do Ciebie należy wybór „jak i czym Ty się karmisz”. Negatywna „karma” jest charakterystyczna dla dialogów które dzieją się wewnątrz Nas samych.

Chcesz tak myśleć?

„Znowu mnie wyśmieją”, „Nie uda mi się”, „To nie dla mnie”.

Pewnie nie a więc…

…polecam wykorzystać w takich przypadkach „Afirmacje” czyli mega pozytywne stwierdzenia, które Nas nie dołują, nie powodują stresu, nie męczą Nas i są tą „dobrą karmą” dla Naszej podświadomości. Jeżeli będziemy zwracać się do siebie w pozytywach, powtarzając afirmacje to z czasem Nasza podświadomość przyjmie je za prawdziwe i tak też wtedy będziesz się zachowywać. Od tego jak myślisz uzależnione jest Twoje zachowanie.

Proszę zauważyć że podobna zasada obowiązuje w – propagandzie. Często słyszymy jakieś nieprawdopodobne stwierdzenie, wydaje Nam się ono niemożliwe ale wcześniej czy później uwierzymy w nie.

Innym przykładem jest przekaz medialny.  W radiu „bębni” nam jakiś hardkorowy kawałek. Myślimy…

„Kurcze co to jest?” – „Jak tego można słuchać?”.

I co się okazuje?

W radiu słyszymy ten „muzyczny bubel” po raz kolejny, kolejny… i kolejny.  Coraz bardziej Nam się on zaczyna podobać. Po pewnym czasie wręcz zastanawiamy się  jak on mógł się Nam nie spodobać  gdy go usłyszeliśmy po raz pierwszy.

Niestety te magiczne słowa nie zmienią Twojej osobowości, poczucia pewności za pstryknięciem w dwa przysłowiowe palce. Aby móc podejmować pewne strategiczne decyzje (w kwestii e-biznesu również), pozbyć się stresu (rozmów z klientami, wystąpień publicznych) to musimy karmić swoją podświadomość pozytywnymi afirmacjami. Po pewnym czasie zauważysz że mniej się denerwujesz,  jesteś bardziej ciepły w rozmowach z osobami które zazwyczaj do tej pory Ciebie denerwowały.

Zależy Ci chyba na tym aby każdego dnia mieć pozytywny nastrój..a nie negatywny.

Cieszyć się..a nie narzekać.

Uśmiechać..a nie płakać.

Być wesołym…a nie smutnym.

Lubić kogoś..a nie nienawidzić.

 

Afirmacje są dla wszystkich – wykorzystaj je. Karm się pozytywami ponieważ nie zawsze rodzina, bliscy czy ogólne otoczenie może Ci to zaoferować. To komfort psychiczny o który powinien zadbać każdy z Nas.

Fajnie można się „afirmować” przy odpowiedniej muzyce, np. jak ta poniżej. 🙂

 


Wiesław Moroz

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Informacje zawarte na blogu wieslawmoroz.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
Event TheGCC Group Poznań

Zamknij